Aukcje w DESIE – przydatny link

Wstęp do wprowadzenia do zarysu szkicu problemu

Wzrosty cen na rynku mieszkań, wzrosty cen na materiały budowlane wynikały z rozbudzenia popytu. Popyt ten został zbudowany na odnalezieniu ważnych potrzeb, na próbie zwiększenia jakości przeżywania życia w chwili obecnej. Na skutek pandemii ludzie musieli posiedzieć w domu.  Prowadzony przez wielu wcześniej żywot oparty na licznych podróżach i wyjściach do klubów, kawiarni, klubokawiarni, korzystaniu z oferty kulturalnej wielu galerii – galerii handlowych, galerii fryzur, galerii wypieków, musiał zostać zmodyfikowany. Często jest tak, że człowiek mylnie określa swoją dużą mobilność i częste podróże jako związane się z pasją poznawania nowego. Tymczasem chodzi o ucieczkę przed starym. Nie przed ojcem, tylko przed starym życiem, przeszłością a także teraźniejszością. Starym, błędnym stosunkiem do teraźniejszości. Kiedy nasza teraźniejszość czy przeszłość zaczyna podśmiardywać trupem to ciągłe przemieszczanie się powoduje, że czasowo można ten odór zagłuszyć.

Lubię, nawet przy analizie pozornie błahego wątku cofnąć się aż do czasu wyjścia płazów z wody.  To pomaga uzyskać szerszą perspektywę. Zmierzając do brzegu – Moja teoria jest więc taka – ludzie, którzy są pogubieni w teraźniejszości na skalę masową, musieli z tym wszystkim zostać w domu. I zaczęli dochodzić masowo do wniosku, że tu warto coś zmienić, w tej otaczającej ich rzeczywistości. Podróże na antypody zamienić na podróże w głąb siebie, w krainę wyobraźni. I tu dochodzimy do ogromnej hossy na rynku dzieł sztuki w Polsce. W 2019 roku rynek sztuki osiągał rekordy bo zbliżyliśmy się do 300 mln zł. To wydawało się dużo. Natomiast rok 2020 to 418,5 mln zł, czyli przyrost o 160%!

Współczesne malarstwo jako lek na problemy z teraźniejszością

Konkludując – ludzie zostali zmuszeni do spędzania więcej czasu w chwili obecnej, w jednym miejscu. Malarstwo idealnie pomaga korzystać z chwili obecnej. Zaczęto kupować. Dużo na aukcjach w internecie. Na portalu onebid zaroiło się od aukcji. Bardzo aktywnie działa też DESA Unicum. Ale gdzie szukać przewodnika po tych aukcjach , kalendarza, kiedy będą, co się dzieje itp.? Nie jest to, wbrew pozorom takie łatwe. Strona Desy jest rozbudowana, nie tak łatwo odszukać w tym gąszczu informacje o nadchodzących aukcjach. Desa ma dedykowaną do tego specjalną stronę:

bid.desa.pl

bid desa
bid Desa

Fragment strony głównej dostępnej w dniu 20.07.2021, godz. 09:12 pod adresem https://bid.desa.pl/ będącej własnością domu aukcyjnego DESA Unicum. Budulec graficzny wykorzystano w ramach prawa cytatu tj. w oparciu o art. 29. Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4.02.1994 r. Dz. U. z 2021r. poz. 1062 ze zm. 

 

I tam można sobie sprawdzić co w trawie piszczy i na co się zaczaić 🙂 Dokładnie przeanalizować ceny, katalogi, zasoby. Co więcej  – można tez się zarejestrować, żeby wszystko na bieżąco kontrolować. Sztuka współczesna to często lepsze ceny niż uznanych artystów, a widać że malarze nie znudzeni, pracowicie działają, malują. Z uwagi na najlepszą relację cen do potencjału wskazałbym jako niezwykle interesujący rozbudowany moduł Desy – Młoda Sztuka. Jest specjalny fanpage na Młoda Sztuka na Facebooku