Jeffrey T Larson

Schnące pranie to dobry temat malarski. Po pierwsze rozmaite kolory –  tu pranie zgodnie ze sztuką pralniczą, tj. ubrań jednokolorowych jest niewskazane. chciałoby się, żeby z pralki za każdym razem wychodziła burza randomowych zestawień kolorystycznych. Oczywiście rozmaite odcienie czerni też mogą być ciekawe. Ale przy praniu kolorowym mamy prawdziwe bogactwo plam barwnych. Można bezkarnie przesuwać, zmieniać, dopasowywać. Po drugie kształty. Schnące ubrania formują wiele figur geometrycznych, poczynając od prostego prostokąta, a na skomplikowanych kształtach kończąc. No i światło – tu mamy słońce, cienie, blaski. Jeffrey T Larson to mistrz schnącego prania. Wychwytuje kolory, blaski. Wrzucam screen jego instagrama:

Jeffrey T Larson
Jeffrey T Larson

Budulec graficzny wykorzystano w ramach prawa cytatu tj. w oparciu o art. 29. Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4.02.1994 r. Dz. U. z 2021r. poz. 1062 ze zm. Autorki/rzy lub właścicielki/le i źródło poboru tworzywa wizualnego, odpowiednio:

Jeffrey T. Rason, Instagram  https://www.instagram.com/jeffreytlarson/

Artysta maluje też odkurzacze, martwe ryby i inne ciekawe tematy. Można sobie oglądnąć film:

Oczywiście, jak zawsze zachęcam żeby wejść też na stronę danego artysty, miejsce gdzie sam kreuje swój wizerunek: https://www.jeffreytlarson.com/