Jak malować farbami olejnymi?

Pytanie stare jak farby olejne. Odpowiedź na nie to ocean wątków. Głównie dlatego, że technika malarska ściśle związana jest z charakterem obrazów, tematami malarskimi, koncepcją malarskiej narracji itp. Inaczej od strony technicznej maluje Iza Chamczyk która dziła niezwykle ekspresyjnie, performatywnie, dziurawi płótna, pozwala farbie autonomicznie spływać i działać, inaczej impresjoniści, którzy malowali w plenerze, a inaczej oldskulowi malarze którzy mają okno w pracowni od północy i nakładają stopniowo kolejne laserunkowe warstwy.

Malarstwo

Malowanie to ogrom znaczeń i sposobów. Dziś jednak chciałbym podrzucić film, gdzie mamy takie bardziej klasyczne jego oblicze. Chodzi głównie o technikalia, chociaż na filmie pojawia się też cały długi fragment kiedy malowany jest obraz. Autorem filmu jest Tomasz Kucharski, tutaj jest link do jego malarstwa. Tomasz Kucharski działa tu z ramienia instytucji – Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku a dokładniej pracowni Technologii Malarstwa i Rysunku. Fajnie opowiada o technikach malarskich. Mamy tu łakomy kąsek dla fanów malarstwa jako spokojnej rzeczywistości, gdzie czas płynie inaczej. Tutaj film:

Myślę, że warto obejrzeć. Podoba mi się że doradza moje ulubione medium – czyli Liquin. Poniżej też wrzucam screen z malarstwem Tomasza Kucharskiego.

Malarstwo - Tomasz Kucharski
Malarstwo – Tomasz Kucharski – screen

Prezentacja wyników podanych przez przeglądarkę Google w dniu 26.09.2023, godz. 22:15 po wprowadzeniu hasła Tomasz Kucharski malasrtwo /zakładka grafika/. Budulec graficzny wykorzystano w ramach prawa cytatu tj. w oparciu o art. 29. Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4.02.1994 r. Dz. U. z 2021r. poz. 1062 ze zm. 

Jak dla mnie ciekawe, ale wolałbym bym więcej kolorów na ciałach modeli.