Ewa Juszkiewicz w Christie’s

Ciekawostka i pozytywna informacja – niebawem, czyli 2 lipca 2021 roku jeden z obrazów Ewy Juszkiewicz będzie wystawiony na aukcji w domu aukcyjnym Christie’s. Dokładniej będzie to londyńska filia Christies a nazwa aukcji to : „Post War and Contemporary Art Day Sale”. Malarka konsekwentnie realizuje swoje poszukiwania twórcze. Powstają nowe obrazy, pojawiają się kolejne nagrody i współpraca ze znanymi galeriami. To wszystko sprawia że czuje się artystkę dojrzałą, malującą świadomie. Co równie ważne – mającą nadal ogromny potencjał. Malarka urodziła się w 1984 roku i ma przed sobą potencjał jeszcze kilu ładnych dekad życia. To wszystko oznacza że warto śledzić jej dalszą drogę i dlatego będę jej poświęcał jeszcze więcej uwagi na łamach artTV. Póki co tylko taka krótka notatka.
Obraz który będzie licytowany to:

wg Michelangelo Merisi da Caravaggia Juszkiewicz
wg Michelangelo Merisi da Caravaggia, Ewa Juszkiewicz, Prawa autorskie Ewa Juszkiewicz, źródło poboru budulca graficznego https://artinfo.pl/artinformacje/praca-juszkiewicz-na-aukcji-w-christie-s

Olej na płótnie
116,5 x 90,5cm
Estymacja
GBP 25,000 – GBP 35,000

Nie jest to nic z najnowszych prac, bo praca pochodzi z roku 2015. Biorąc pod uwagę to, że malarka jest reprezentowana przez liczące się galerie Gagosian oraz Almine Rech praca może osiągnąć górny przedział, lub przekroczyć estymację 35 tys. funtów.