Obrazy do salonu

Obraz do salonu

Salon to kluczowe miejsce w każdym domu. Wybór dobrego obrazu do salonu to konieczność balansowania pomiędzy czymś ładnym ale kiczowatym a czymś bardziej offowym i ciekawym ale “zrywającym z estetyką” czyli brzydkim. Ciekawe abstrakcyjne czy ekspresyjne obrazy mogą na dłuższą metę wprowadzać niepokój i szarpać nerwy. Natomiast prace klasycznie ładne mogą zwyczajnie stać się nudne. Dlatego ciekawym rozwiązaniem są obrazy do salonu które można znaleźć na stronie mojej pracowni.

Obraz do salonu to mnóstwo rozmaitych potrzeb i możliwości.

Jaki obraz wybrać do salonu, gdy mieszkanie jest w formie studia? 

Obraz do salonu powinien dobrze wkomponowywać się w wystrój całego mieszkania. Istnieją sprawdzone sposoby na dobór pięknego dzieła, które będzie pasowało zarówno do wykończenia pomieszczeń, jak i do stylu mieszkania. Jednak co zrobić, gdy mieszkanie zbudowane zostało w formie studia? 

obrazy do salonu

Mieszkanie studio – jaki obraz wybrać? 

Mieszkanie utrzymane w formie studia ma zarówno swoje plusy, jak i minusy. Zazwyczaj utrzymane jest ono w jednym stylu, dodatki są stonowane tak, by wszystko tworzyło ze sobą zgrabną całość. Można by więc stwierdzić, że wybór malowidła na ścianę nie powinien przysporzyć większych problemów. Czy na pewno? 

Często zdarza się, że osoby urządzające mieszkanie zastanawiają się, jakie obrazy powiesić na ścianach. Przestrzeń w jadalni czy w salonie powinna być raczej spokojna i zrównoważona. Ważne są więc tutaj zarówno barwy jak i elementy wykończenia. 

Idealnie sprawdzą się więc szerokie obrazy, które wypełnią większą część pustej ściany w salonie. Mogą to być na przykład wyjątkowe widoki morza, gór albo kadry przedstawiające florę lub faunę. 

Nowoczesne obrazy do salonu

Coraz większym zainteresowaniem zaczynają się cieszyć obrazy wykonane w stylu mocno minimalistycznym. Nowoczesne przestrzenie mieszkalne charakteryzują się przede wszystkim takim wnętrzem i przemyślanym zagospodarowaniem przestrzeni. Do wykończenia takiego pomieszczenia świetnie sprawdzi się obraz, który jednocześnie pobudza wszystkie zmysły, jak i nie pozwala od siebie oderwać wzroku. 

Ciekawe wzory dodają przestrzeni także odrobiny tajemniczości i sprawiają, że jest ona intrygująca dla samych domowników. Mogą oni każdego dnia na nowo poznawać swoje mieszkanie i odkrywać w dobrze znanych wzorach zupełnie nowe kształty. Dzięki temu złudzeniu optycznemu nic nie jest w pełni oczywiste, a sam pokój wydaje się jeszcze większy. Mieszkania zaprojektowane w formie studia rządzą się swoimi prawami i wymagają odpowiedniego zaplanowania przestrzeni. Wystrój ścian może więc w łatwy sposób pomóc zgrać ze sobą resztę lokalu. 

Obraz na ścianę do salonu

Wybór obrazu na ścianę nigdy nie jest prosty. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Ludzkie oko lubi, kiedy w przestrzeni mieszkalnej, służącej do wypoczynku, królowały kolory pastelowe lub stonowane. Możn więc postawić na wcześniej wspomniane kadry z krajobrazem nadmorskim lub zaryzykować i dobrać obraz do mebli rozstawionych w mieszkaniu. Takie kryterium doboru ozdoby ściennej może okazać się strzałem w dziesiątkę i świetnie wpisze się w klimat lokum. Meble wykonane z jasnego drewna mogą świetnie prezentować się towarzystwie obrazów w odcieniach pastelowej, ciemnej zieleni, oliwki lub morskiego błękitu. Drewno nieco ciemniejsze polub się z odcieniami kremowymi lub delikatną pomarańczą połączoną z pastelowymi wstawkami. Każdy może wcielić się w rolę dekoratora wnętrz i dobrać swój wymarzony obraz do mieszkania.